אודות דניאל זהבי

אודות דניאל זהבי

דניאל זהבי

http://hitnasut.co.il/wp-content/uploads/2017/01/daniel-1-small.jpg

דניאל זהבי, יליד 1960, אבא לשתי בנות. בוגר אורט רחובות במגמת מחשבים ואלקטרוניקה. עסק בתחום בצבא ובחברת אלביט. לאורך כל חייו עסק בציור, פיתח סגנון סוריליסטי-מיסטי והציג תערוכות. בתחילת שנות השמונים ניפגש עם הידע האנתרופוסופי שנתן לו אימפולס עצום לכל מישורי חייו ובייחוד להתנסות האמנותית. הקו המנחה אותו מאז הוא לגשר בין תפיסת העולם המדעית ותפיסת העולם הרוחנית והאמנותית כפי שהוא חווה ולומד אותו מילדותו. את תחום המחשבים עזב ב-1985.

למד ציור, אוריתמיה ואנתרופוסופיה עיונית במשך תקופות ארוכות בירושלים, בקיבוץ הרדוף. ציור למד בעיקר בצורה עצמאית דרך הכתבים של רודולף שטיינר ומורים שהגיעו לארץ. הקים את קבוצת האמנות ללימוד מדע-הרוח שממשיכה לפתח את מחקר הצבע, הקשרו והשפעתו על הנפש הצבעונית של האדם. במשך השנים לימד אלפי אנשים ופיתח גישה ייחודית בתחום הצבע והחינוך הנפשי המבוססת על המחקר האנתרופוסופי. פרסם ספרים ומאמרים בנושא.

דניאל זהבי הוא אמן וחוקר מדע-הרוח האנתרופוסופי, העוסק באמנות הצבע בגישה האנתרופוסופית מעל ל-40 שנה. לימד את הנושא בסמינר בכפר רפאל, במרכז פיינברג לציור אנתרופוסופי בראשון לציון, בסמינר לגננות ולדרוף בקרית טבעון ובמכללת גליל מערבי בעכו. כיום מלמד ציור אנתרופוסופי ואנתרופוסופיה כללית, לקבוצות בוגרים, בקריית-טבעון, ונהרייה. וכן במסגרת בית ספר ‘כחותם’ לייעוץ ביוגרפי ובהכשרה לתרפייה באמנות של דויד בנימין.

כתב גם את הספרים:

דרך הצבע‘ – התפתחות רוחנית נפשית דרך חווית הצבע.

ציור עם ילדים בגישה האנתרופוסופית‘ – לגילאי 3-13 .

ציור מתוך הצבע‘ – תערוכת ציורים.

רישום אלכסוני – קורס להכרת השיטה

צמחים ופרחים – הגישה האנתרופוסופית לציור עולם הצומח (מכיל עשרות צילומי צבע של ציורים ושל התפתחות ציורי צמחים).

פסלו של רודולף שטיינר: נציג האנושות: נציג האנושות כתמונה לדרך הרוחנית.

ציורי הצבע ורישומי הפסטל של רודולף שטיינר 

חי ומלמד את הדרך המשולשת:

לימוד הידע האנתרופוסופי, ההתנסות האמנותית והדרך הפנימית