אמנות הטיפול הנפשי

אמנות הטיפול הנפשי

אמנות הטיפול הנפשי

גישה אנתרופוסופית בפסיכותרפיה

הגר דרור מליניאק

 

 

164 עמודים       78 ₪ (גדול מ A5)       הוצאת הרדוף

לרכישה

כמות במלאי: 2

מהו טיפול נפשי? האם אפשר לגשר ולחבר בין הפסיכולוגיה הרגילה, המתמקדת בטיפול בהפרעות נפשיות, לבין הפסיכותרפיה האנתרופוסופית – גישה טיפולית המופנית אל ישות האדם השלמה והמתפתחת תמיד?

כל היבט בטיפול הנפשי ניזון באופן ישיר או עקיף מתמונת האדם של המטפל, בין אם היא מודעת ובין אם אינה מודעת, ולכל מטפל תמונת אדם כלשהי. תמונת אדם זו ארוגה בתוך התהליך הטיפולי ומתווה אותו.

בספרה “אמנות הטיפול הנפשי” מגשרת הפסיכולוגית הגר דרור מליניאק בין תמונת האדם הנמצאת בבסיסה של הפסיכולוגיה הרגילה, לבין תמונת האדם על פי האנתרופוסופיה (“מדע הרוח”), פרי עבודתו של ד”ר רודולף שטיינר. רודולף שטיינר, הוגה דעות ופילוסוף אוסטרי, הניח יסודות לפסיכולוגיה אחרת, הרואה באדם ישות של גוף, נפש ורוח והמכירה באפשרות של התפתחות נפשית ורוחנית לאורך החיים.

הספר אמנות הטיפול הנפשי מציג גישה טיפולית חדשה המקבלת את השראתה הן מהידע הפסיכולוגי-פסיכיאטרי והן מתמונת האדם המדע-רוחית על פי מדע הרוח.

בחלקו הראשון עוסק הספר בביסוס תמונת האדם על פי האנתרופוסופיה, דרך שרטוט שלבי ההתפתחות הביוגרפיים.

חלקו השני עוסק במפגש הטיפולי עצמו – תהליך ההערכה ומדדי בריאות נפשית; השיחה הטיפולית והעבודה הרגשית בטיפול; מוטיב התפתחות המטופל בתהליך הטיפול.

חלקו השלישי של הספר דן בהפרעות נפשיות: הפרעה פוסט טראומטית, הפרעת אישיות גבולית, דיכאן, חרדה ותחושת חוסר משמעות.

הגר דרור מליניאק, פסיכולוגית קלינית, בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בטיפול נפשי. עבודתה בטיפול נפשי, בהדרכה למטפלים ובהוראה למטפלים עוסקת בשילוב הגישה האנתרופוסופית בפסיכותרפיה. נשואה ואם לשלושה ילדים. מתגוררת בהרדוף.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *