שיעורים אזוטריים – כרך 2 – פרק 72

שיעורים אזוטריים – כרך 2 – פרק 72

שיעורים אזוטריים

רודולף שטיינר

GA266

תרגם מאנגלית: דניאל זהבי

תיקונים: דליה דיימל

חלק 2

פרק 72

מהתוכן של שיעורים אזוטריים

ברלין 20.12.1910

אצל אדם רגיל הגופים הפיזי והאתרי קשורים בקשר הדוק. בין אם הוא מרים יד ובין אם הוא חושב, כאשר הוא משתמש בגופו הפיזי הוא גם מניע את החלק המקביל בגוף האתרי. הקשר הזה אמור להיות רופף יותר בחניך האזוטרי.

לאדם יש עצמות-גב הקשורות למוח ולאיברי החישה. כשהוא מודט, הוא יוצר מעין "עצמות חזיתיות" בגופו האתרי; זוהי שורת פרחי הלוטוס שנמצאת מאחורי עצם החזה.

ההתרופפות בין הגופים הפיזי והאתרי מאפשרת לאדם לרפא פצעים מהר יותר. לאחר מכן יכולות להופיע מחלות בגוף הפיזי שנותרו מוסתרות בזמן שהקשר ההדוק היה שם. לא צריך לתת תשומת לב רבה לכאבים ולתחלואים קטנים, כי כולם חולפים. אך אפשר להרגיש מאוד לא נעים כשהתרופפות זו מתחילה. הלימוד התיאוסופי כבר מביא להתרופפות זו, ואילו הכשרה מדעית מהדקת עוד יותר את הקשר בין הגופים הפיזי והאתרי.

כך שבאמצעות מדיטציה הגוף האתרי מקבל את הנטייה להתבדל מהגוף הפיזי. אפשר להעצים זאת באמצעות תזונה מתאימה. דיאטות נותנות לגוף הפיזי את הנטייה לדחוק את הגוף האתרי החוצה. זהו כלי עזר שמביא לדבר הלא נכון אם לא מוסיפים תרגילים אזוטריים. במקרה זה הגוף הפיזי פולט את הגוף האתרי ללא איברי חישה מפותחים ואז הוא כמו איש עיוור הרואה רק החלומות בהקיץ שלו.

בעוד שמעטפות האדם עוברות שינוי בצורה כזו, גם הקשר שלו עם המקרוקוסמוס משתנה. יש לטפח קשר זה בצורה נכונה, אחרת אסונות מתרחשים בעולם כולו, ולא רק באדם. למשל, מישהו שיגיד בקבוצה לא מתאימה את השם המקודש שלא ניתן לאומרו, היה מעלה על עצמו משהו גרוע יותר מרעידות אדמה והתפרצויות געש באיזור. לכן, זה משנה מאוד כיצד מדברים את הפסוק הרוזנקרויצרי, כלומר עם או בלי השם שהוא רק שם בדוי לישות הרוחנית הגבוהה ביותר. רק דרך הדיבור האחרונה של הפסוק היא דרך אזוטרית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *