שיעורים אזוטריים – כרך 2 – שיעור 106

שיעורים אזוטריים – כרך 2 – שיעור 106

שיעורים אזוטריים

רודולף שטיינר

GA266

תרגם מאנגלית: דניאל זהבי

תיקונים: דליה דיימל

חלק 2

פרק 106

מתכני השיעורים האזוטריים

פרנקפורט 10.3.1912

החלק החשוב ביותר בחיים האזוטריים הוא התרגילים שדרכם אנו מתקדמים בהדרגה אל עולם הרוח. הדרך בה אנו מתרגלים אותם והגישה הנלווית חשובה כאשר אנו פועלים עם ישויות ועולמות עליונים.

לא אמורה להיות לנו חמדנות לידע הרוח, אך על הלך נפש להתפשט בנו באופן שנרגיש חמלה בפעולות המוסריות. אחרת התלמיד האזוטרי נמצא בסכנה גדולה להיות בחיים האקזוטריים במצב חמור יותר מבחינה מוסרית ממה שהיה קודם לכן. לכן, בנוסף למדיטציות בפועל, נדרשים תמיד התרגילים המשניים לחיזוק התכונות האינטלקטואליות והמוסריות.

סכנה אחרת טמונה בהמתנה לכך שבקשר לקרמה שלו תלמיד האזוטריקה ינסה לשלוט בה ולהיטיב אותה. כמעט תמיד מגלים כאן שמי שפועל באופן אינטנסיבי על חייו הפנימיים הופך לחסר זהירות ביחס לתופעות ולתנאים הקרמתיים החיצוניים. טעויות קרמתיות קודמות שתלמיד האזוטריקה עמוס בהן, ושאז בין מוות ללידה מחדש נתנו לו דחף עז להפוך אותם לטובים, מציבים אותו בסיטואציות ומביאים אותו במגע עם אנשים כדי שיוכל למלא את חובותיו הקרמתיות כלפיהם. בהתפתחות אקזוטרית רגילה, הקרמה תותר לאיטה או שתסדר חלקית.

אם התלמיד פועל יותר מדי בהתפתחותו האזוטרית ולא שם לב למצבים החיצוניים המרכיבים את גורלו, אז הקרמה מתפרצת אליו ומה שאחרת מתרחש בשנים או במספר התגשמויות חייב כעת להסתדר בדרך מרוכזת עם תהפוכות קשות. כאן אפשר להגיע לקצה שמעורר ייאוש וגם יכולים לזרוע הרס על הסביבה ולמשוך אותה להתפרצות הקרמתית. אך גם בתרגילים הראשוניים הפשוטים ביותר, התלמיד מתנחם שיש גם כוחות שמחזיקים אותו ותומכים בו. אנו יכולים וצריכים לחשוב על כך תמיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.