שלוש השנים

שלוש השנים

שלוש השנים

אמיל בוק

תרגם: עלי אלון

תיקונים וציור הכריכה: דניאל זהבי

מהדורה חדשה מתוקנת 2014

איך יכול האדם של היום, שתפיסתו מדעית, להתקרב לריפויים ולניסים של האוונגליונים [Gospels], ועוד יותר מזה אירועים כמו התחייה של לזרוס והתחייה עצמה? אמיל בוק מראה לנו איך ביכולתו לעשות זאת בביטחון וביושר כלפי עצמו והזמן בו הוא חי. הוא איננו “מיישר” את הדרך ע”י מזעור המיוחדות של אירועים אלו או התעלמות מהקשיים. יותר מכל הוא נכנס עמוק יותר לתוכם ע”י יצירת הבנה לתוצאותיהם של אירועים מיוחדים כמו ההתגשמות של ישות אלוהית קוסמית בגופו של ישוע על האדמה. אמיל בוק בוחן את ארבעת האוונגליונים כמסמכים היסטוריים ורישום מעמיק של התגשמותו של הכריסטוס. כל אחד מהיבטים אלו, בהצגתו מלאת החיים, נראית כשופכת אור האחת על רעותה. הוא מתייחס לאוונגליון של יוחנן כזה שנותן את הרישום המדויק ביותר של ההתפתחות של המאורעות בשלוש השנים של כהונת הכריסטוס, כמו כן על היותו בעל המשמעות האזוטרית העמוקה ביותר.

אמיל בוק נולד בוופרטל Wuppertal בגרמניה בשנת 1895. הוא למד גרמנית ותאולוגיה, וקיבל את הסמכתו בשנת 1921. הוא היה בין המנהיגים שייסדו את הכריסטיאן קומיוניטי Cristian Community בשנת 1922. משנת 1938 ועד מותו בשנת 1959 הוא היה הראש של התנועה לחידוש דתי.

הכריסטיאן קומיוניטי הוקמה כדי להפיח חיים רעננים לתוך דת המבוססת על טקסים מחודשים שניתנו על ידי רודולף שטיינר. רודולף שטיינר עודד ותמך ביוזמה זו, אבל לא ראה כמשימה אישית שלו לייסד תנועה דתית.

280 עמודים        88 ₪       הוצאת חירות

לרכישה

כמות במלאי: 13

מבצע: 2 עותקים של מהדורה ישנה, במקום 88 ש”ח רק 35 ש”ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *