ילדי האינדיגו

ילדי האינדיגו

ילדי האינדיגו

הדור החדש?

ארמן טאוגו, קרטו סואנס

תרגום לעברית: יבגניה יושר גדילוב

עריכה: בנציון פורת, עריכה וסידור: דניאל זהבי, הגהות ועריכת עניינים: עציון בקר

ציור הכריכה: דניאל זהבי

216 עמודים          75 ₪          הוצאת חירות

לרכישה

כמות במלאי: 30

על הספר ועל המחברים

בכל העולם מדברים היום על אודות ילדי אינדיגו. ספרות בנושא זה יוצאת לאור באמריקה, באירופה, ברוסיה ובסין. המטפלים בילדי אינדיגו הם רופאים, פסיכולוגים, מחנכים ורואי נסתרות. את הנושא חקרו גם אנשים מ”העידן החדש” (הניו אייג’), פילוסופים ואנשים בעלי קרבה לדרך ההבנה של התפתחות העולם והאדם לפי גישתו של רודולף שטיינר. נשאלת השאלה – מדוע נעשה הדיון בילדי אינדיגו לנושא המרכזי של ימינו?

התשובה לשאלה זו קשורה לתחום בעיותינו היום-יומיות. אצלנו באסטוניה, כמו בשאר ארצות תבל, ניצבים הורים מול בעיות שמתעוררות במערכת היחסים שלהם עם ילדיהם. בספרות הקיימת בנושא, מתאר כל אחד מהמחברים את ילדי הדור החדש בדרכו שלו. יש המדברים על ילדי כוכבים ויש המדברים על ילדי אינדיגו או על ילדי קריסטל (בדולח). המחברים השונים לא מגיעים לכלל הגדרה משותפת. בחקירת קבוצות ילדים שונות: ילדי אינדיגו, ילדי קריסטל, ילדים עם דרישות מיוחדות, ילדים היפראקטיביים, ילדים אוטיסטים ועוד – לא מבחינים החוקרים במה שמאחד ילדים אלו. החוקרים גם לא נותנים הסבר מדוע הילדים של היום שונים מילדי הדורות הקודמים. לאחר שלומדים את הסיבות לשוני שבין הילדים של היום לבין ילדי העבר, נעלמות האבחנות המסווגות את הילדים של היום ומופיע דבר משותף שמאפשר להתבונן בכולם יחד. לכן אנו מציעים להשתמש בשם הכולל – “ילדי הדור החדש”.

פרקי הספר העוסקים בשאלות התיאורטיות, עשויים להיות קרובים בחלקם לתוכנם של ספרים העוסקים בנושא, שיצאו לאור בהוצאות אחרות, ושהתפרסמו בשפות שונות. מה שמייחד ספר זה הוא גישתו לחומר ולמידע המתאים ובנייתו על בסיס תוצאות העבודה שנעשתה באסטוניה עם הורים וילדים של הדור החדש. מתחילת שנת 2002 פעלו קבוצות עבודה שעסקו בנושא ילדי אינדיגו בערים טארטו וטאלין (אסטוניה). כל מה שמופיע בספר זה, אם לא צוין אחרת, מבוסס על הניסיון האישי שהתקבל מפעילות קבוצת העבודה בטאלין. בסוף הספר מצורפים נספחים שבהם ניתן למצוא תשובות מפורטות יותר לשאלות המופיעות בספר. ביצירת הנספחים לקחנו בחשבון את הצורך להרחיב את התוכן, וכן סקרנו את הדעות הקדומות השכיחות על ילדי אינדיגו. אנו מקווים, שהספר יעזור לכם להבין טוב יותר את ילדיכם ואת עצמכם ביחסיכם עמם. אנו בטוחים, שמה שנראה לכם כבעיה יהפוך, בזמן קריאת הספר, לחיפוש מעניין שיגרום לכם לשמחה כמו גם למציאת פתרונות.

מהתוכן:

התכונות הייחודיות האופייניות של ילדי הדור החדש. רצון חזק. הכרה בשיוויון למבוגר. הכרה בייעוד. זיכרון ארוך טווח. עירנות מלידה. רגישות או חישה על-חושית. התנהגות חברתית חדשה. טיפוסים של ילדי הדור החדש. האבולוציה של התודעה האנושית. היגיון הלב והיגיון החשיבה. חינוך חופשי אינו חינוך לחופש. ילד היפראקטיבי – איך לעזור לו. תרופה מרגיעת פעילות – יתרונות וחסרונות. הילד הסורר. ילד חסר חינוך. ילד אוטיסט. שלושת הדרכים של הדור החדש. השפעת השקפת עולמם של ההורים על הילדים. מצאו פתרונות משותפים. הקשר עם הדור החדש. חמשת חוקי היגיון הלב. איך יכול מבוגר לאזן את הילד. מטרת ההורים בחינוך: מילד לאדם שלם. על הצורך בסמכות. משפחה ובית הספר. דגם המשפחה הישן והחדש. המשפחה והתפתחותה. דגם חדש של מערכת החינוך. תהליך חינוך עצמי של מורים, הורים ותלמידים בוגרים. דעות קדומות נפוצות על הדור החדש. ריטלין והיפראקטיביות. פיתרון הבעיה בשיטת דרמה אינטואיטיבית. מידטציה. עקרונות עבודה בצוות. בית הספר והדת. משימות החיים של ילדי ישראל. קבוצות עבודה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *