חוגים ופעילויות

חוגים ופעילויות

חוגים ופעילויות

המסע של הצבע כפי שאני מלמד אותו, הוא מסע משולש: הידע, ההתנסות האמנותית, והדרך הפנימית.

הידע: אנתרופוסופיה כללית וספציפית בנושא צבעים.
ההתנסות האמנותית: עבודה ישירה בצבעי מים בריתמוס שבועי.
הדרך הפנימית: עבודה על ששת תרגילי ההכנה מ'כיצד קונים דעת העולמות העליונים' של רודולף שטיינר וכן פעילות מדיטטיבית ע"י צבעים.
פרוספקט מלא של כל הקורסים לבוגרים הרצאות סדנאות - חד פעמי קורסים קצרים חוגים ופעילויות לילדים קורסי קיץ לבוגרים עידכונים לפתיחת פעילויות

כללי: כל מפגש מורכב מחצי שעה של ידע תאורטי, הפסקה קצרה והתנסות אמנותית בצבעי מים של כשעה וחצי.
(עלות למפגש 110 ש”ח החומרים כלולים במחיר אם זה בקריית טבעון – עלות חודשית כולל חומרים 400 ש”ח).

 1. קורס מבוא: 24 מפגשים
  הצגת האנתרופוסופיה ותרומתה לאמנות הצבע. הצבע ככלי להתפתחות פנימית. צהוב, כחול, ויצירת הירוק – היכרות ראשונית. צבעים משלימים. תרגילי כיוונון. דגש על תהליכי מטמורפוזה – מטמורפוזה של זריחה, צהרים ושקיעה. תהליכי ריכוז דרך הצבע. טכניקת ציור רטוב על רטוב. (ציור חלומי). העמקת ההתנסות בצבעים משלימים. טכניקת הצעיפים והשכבות (רטוב על יבש). פרספקטיבת צבעים במקום פרספקטיבת המרחב הקווית. ציור מתוך הצבע ללא נושא העולה מתהליך ריתמי של 7 מפגשים. הנושא כמשהו המופיע בסוף הציור ולא בתחילתו. פענוח הנושא כשיקוף של נפש האדם.
 2. עולם הצומח – 25 מפגשים
  צבעי הזוהר ובניית מעגל הצבעים המלא של רודולף שטיינר הכולל גם את צבע פריחת האפרסק. ציור עולם הצומח ללא העתקה מתוך תנועת הצבעים. האידיאה של הפרח. מטמורפוזה של הצמח : 7 שלבים (מזרע לפרח לקמילה וזרעים חדשים). תפיסת המטמורפוזה של הצמח לפי גיתה ושטיינר. שבעת תהליכי החיים. העולם האתרי על ארבעת רבדיו. מקורות ההשראה של האמניות השונות.
  הערה: כל הקורסים מלווים בחומר תיאורטי רב, המרחיב את ההתנסות מעבר להתנסות האמנותית והפנימית בלבד. (חלק מהחומר ניתן חינם במהלך הקורסים וחלק ניתן לרכישה) החומר כולל הסברים על ישות האדם כגוף, נפש ורוח על שבעת גופיו, אבולוציית האדמה ועוד…
 3. ציור מתוך הצבע וממלכות המינראל והחיות – 35 מפגשים
  ציור מתוך הצבע בלי נושא העולה מתהליך ריתמי של 7 מפגשים. הנושא כמשהו המופיע בסוף הציור ולא בתחילתו. ציור מתוך הצבע עם נושא: שומר הסף הקטן. העין הפנימית והעיניים החיצוניות. ספיראלת הצבעים. עולם הגבישים, ציור הדומם. תרגילי כיוונון המותאמים לאבולוציית האדם. צבעי הקשת ואיכותם הרוחית. מטמורפוזה של עולם החי, הפרפר, 7 שלבים: מביצה דרך הפרפר ושוב לביצה. טכניקת ציור מתוך הצבע.
 4. החוויה המוסרית של הצבע. ישות האדם – 110 מפגשים
  התנסות בצבעים הבודדים בטכניקות שונות. תהליך החוויה המוסרית העולה בנפש מתוך התנסות בצבעים השונים. בניית ספיראלת הצבעים בהתאם לחוויה הנפשית/מוסרית. מדיטציית הצבעים. תרפיה וריפוי בצבעים. תולדות האמנות מזווית אנתרופוסופית. (הנושא נלמד לאורך כל הקורסים). ציור האדם לפי האנתרופוסופיה: מחקר השוני בין אדם הרגש, הרצון והחשיבה. בניית הפרופיל בהתאם לתכונת האופי העיקרית. ארבעת הטמפרמנטים. 12 החושים. כוחות העין הפנימית. אור וחשכה, האדם בין אור לחושך.
 5. ציור מתוך הצבע. הישויות האלמנטאריות. 7 ימי הבריאה. 100 מפגשים
  ציור מתוך הצבע לפי נושא ( אימגינציית מיכאל) בריתמוס של 7 מפגשים על אותו ציור. ציור מתוך הצבע לפי נושא על 7 ציורים נפרדים. ציור מתוך הצבע 7 מפגשים בנושא: נציג האנושות בין אהרימן ולוציפר. הישויות האלמנטריות: ישויות האדמה, מים, אש ואוויר. צבעים בודדים המתפתחים למרקם צבעוני מתוך קשב פנימי. מטמורפוזה של שבעת ימי הבריאה כל יום 7 מפגשים ציור בפורמט גדול. לאורך כל הקורסים ניתנים גם הוראות לפעילות פנימית הכוללים מדיטציות דרך הצבע וכן עבודה על תרגילים מספרו של רודולף שטיינר ‘כיצד קונים דעת העולמות העליונים’.
 6. הצטרפות לקבוצת האמנות ללימוד מדע-הרוח האנתרופוסופי.
  הקבוצה הקיימת מעל – 30 שנה, הייתה פעילה בראשון-לציון משנת 1985, עברה לערד ומשנת 2000 היא עברה לקריית טבעון. העבודה בקבוצה מתמקדת בציור מתוך נושאים שונים ומוזיקה תוך כדי העמקת הידע האנתרופוסופי הכללי, האמנותי והחוויתי. (מפגש פעם בחודש לחצי יום).

הרצאות

סדרת הרצאות בנושא:

אנתרופוסופיה, העולם האתרי והעולם והאסטרלי

 1. מבוא: המתודה המדעית במחקר האנתרופוסופי. מהי האנתרופוסופיה? יישומי האנתרופוסופיה.
 2. בניית האדם עם תשעת אבריו (לתוך צמצום של 7)
 3. אבולוציית האדמה והאדם כולל הסבר מפורט על תקופות האדמה – למוריה אטלנטיס ופוסט אטלנטי (הודו, פרס, בבל, מצרים עד התקופה שלנו.) התפתחות האדם על כל גופיו וחלקיהם במשך התקופות הגדולות והקטנות של האבולוציה. נוח-מאנו, המיסטריות באטלנטיס והתפצלותן בתקופות הפוסט אטלנטיות. הזרמים השונים.
 4. ארבעת הטמפרמנטים ו-12 החושים הרגילים של האדם.

העולם האתרי

 1. הצמח כביטוי לעולם האתרי ארבעת הרבדים של העולם האתרי – התפתחות שבעת השלבים מתוך מעגל החיים, הופעתם בצמח ובאדם. שבעת תהליכי החיים בצמח, בחייה, באדם ובקוסמוס. 4 ממלכות אלמנטריות: גמדים – ישויות האדמה. בנות הים – ישויות המים. פיות – ישויות האוויר. סלמנדרות – ישויות האש – מטרתן באבולוציה של האדמה, צורת חייהן ואופיין.

העולם האסטרלי

 1. העולם הנפשי: שינה, חלימה, מוות וחיים לאחר המוות עד ללידה חדשה. הגוויה הפיזית, האתרית והאסטרלית. גופים נצחיים.
 2. שלושת העולמות הפיזי-אתרי, הנפשי והרוחי: הקמלוקה, הדוואכן התחתון והעליון כביטוי המיתולוגי למושגים גיהנום וגן-עדן. החיים הקהילתיים של האדם בין מוות ללידה חדשה.
 3. הדרך הרוחנית האנתרופוסופית שבעת השלבים של החניכה האנתרופוסופית ושלושת מצבי התודעה: אימגינציה, אינספרציה ואינטואיציה. בהשוואה לתהליכי חניכה עתיקים במזרח ובמערב.
 4. התפתחות רוחנית – ששת תרגילי ההכנה פירוט ששת תרגילי ההכנה המובילים למדיטציה וראייה רוחית. ותיאור המדיטציה האנתרופוסופית. תרגילים אלו ילוו את הקורס כדרך פרקטית של הכנה למדיטציה.
 5. גורל וקרמה פעולת חוק הקרמה בחיי אנוש. טוב ורע שאלות קרמיות אינדוידואליות.
 6. הטכניקה של הקרמה.
 7. עשר ההיררכיות והתייחסותן לאדם – ההיררכיה העשירית. האבולוציה של ההיררכיות.
 8. המפגש עם הרוע בעולם ובאדם ארבעת ישויות הרוע כהיררכיות שונות שנפלו בתקופות קדומות: סורת, אזורס, אהרימן ולוציפר והשפעתן הבריאה והלא-בריאה על האבולוציה של האדם והאדמה.
 9. מדע אמנות ודת: מאוחדים בתקופה העתיקה, נפרדים בתקופה המודרנית ושוב לקראת מפגש מחודש ביו השלושה. תפקיד האמנות בתהליך זה. שלבי התקדשות.
 10. המפגש של מספר זרמים רוחיים בזמן מסוים, פרי המיסטריות שנבעו מאטלנטיס והתפצלו, כדי להכין את הגוף הפיזי אתרי ואסטרלי להתגשמותו של אל- עליון בגוף אדם.
 11. נוח, זרטוסטרא, בודהה, הרמס, מאברהם למשה, יוסף, שאול המלך, דוד המלך ושלמה המלך
 12. האימפולס העברי הקדום, ייעודו של העם העברי,
 13. כריסטוס והמיסתורין מגולגותא.
 14. עתיד האדם. השילוש החברתי התלת-איברי. המפגש בין אנשים כאתר ההתקדשות החדש.

לראש הדף

סדרת הרצאות בנושא:

צבעים ואמנות בגישה האנתרופוסופית

מנחה : דניאל זהבי

מחיר כל הרצאה: 110 ₪ – מינימום 10 אנשים
ניתן להזמין את הסדרה של 12 ההרצאות הבאות, או את חלקן, בנושאים הבאים:

 1. הרצאת מבוא
  חווית הצבע בגישה האנתרופוסופית, צבעים משלימים-התנסות, ציור הטבע, ציור מתוך הצבע, הכשרת האמנים בתקופתנו.
 2. שליחותה של האמנות
  בייחוד אמנות הצבע, מקורות ההשראה של האמנויות, שבעת איברי האדם, חסר-חיים – פיזי, חיים (כוחות מעצבים) – אתרי, נפש – אסטראלי, רוח – ה’אני’.
 3. מעגל הצבעים של רודולף שטיינר
  צבעי דימוי, צבעי זוהר, צבע פריחת-האפרסק , בניית מעגל הצבעים.
 4. ציור ממלכות הצומח והדומם
  העולם האתרי וארבעת חלקיו, גיתה וגילוי שני חוקי היסוד האורגנים, האב-טיפוס של עולם הצומח, יצירת אפקט בציור הצומח והדומם המשקף את המהותי לכל ממלכה מבלי ליפול להעתקה של הטבע.
 5. ציור האדם והחיה
  שלושת חלקי הנפש, ציור עולם החי, הביטוי לרגש, רצון וחשיבה בציור האדם, ארבעת הטמפרמנטים.
 6. אקספרסיוניזם ואימפרסיוניזים לאור האנתרופוסופיה
  שתי הגישות בעולם העתיק , בתקופת הרנסנס ובימנו.
 7. פרספקטיבת צבעים והחוויה המוסרית של הצבע
  פרספקטיבת המרחב הקווית הקשורה להתגשמות של ה’אני’, בניית פרספקטיבת הצבעים כהכרח נפשי לאדם, התנסות בצבעים בודדים והחוויה המוסרית נפשית העולה, מדיטציית הצבעים וספירלת הצבעים.
 8. שבעת תהליכי החיים, יישומם בציור מתוך הצבע
  התפתחות שבעת השלבים מתוך מעגל החיים, הופעתם בצמח ובאדם, השתקפותם בתהליך יצרת ציור העולה מתוך הצבע.
 9. הצבע בין חושך לאור כהשתקפות לאדם
  הצבעים העולים בזכות המפגש בין חושך לאור, ניסוי המנסרה של גיתה וניוטון, כוחות העין הפנימית.
 10. מדע אמנות ודת
  המפגש המחודש ביו השלושה, תפקיד האמנות בתהליך, שלבי התקדשות.
 11. ציור עם ילדים
  הגישה החלומית, הכנת הנייר והצבעים דרך הלך הנפש של הילד, סיפורי צבע, פואמות, ציור לפי עונות השנה, לחיות עם ובתוך הצבע כהכרח למורה העובד עם ילדים העושים זאת בטבעיות.
 12. תרגילי ההכנה וביוגרפיה
  פירוט ששת תרגילי ההכנה המובילים למדיטציה וראייה רוחית, מול תהליך החשבון נפש המוביל לביוגרפיה, כשני נתיבים המאזנים זה את זה בהתפתחות הרוחנית הבריאה.

לראש הדף

סדרת הרצאות בנושאים אנתרופוסופיים

מנחה: דניאל זהבי

 

עלות 120 ₪ להרצאה – הגעה בתיאום מראש בלבד! 0544556414 (מינימום 7 אנשים – מספר מקומות מוגבל! הרצאה של שעה וחצי, הפסקה חצי שעה ועד שעה הרצאה)

 

ההרצאות יתקיימו בביתו של המרצה: רחוב עירית 8 קריית טבעון. במקום חנות ספרים ענפה של ספרות אנתרופוסופית.

 

50% מההכנסות עוברות להרחבתו של הארכיב החינמי של כתבי רודולף שטיינר!!

 

 1. מהי האנתרופוסופיה? יישומי האנתרופוסופיה. בניית האדם על אבריו. בניית השלד להבנת האבולוציה של האדמה 
 2. אבולוציית האדמה והאדם כולל הסבר מפורט על תקופות האדמה – למוריה אטלנטיס ופוסט-אטלנטיס (הודו, פרס, בבל, מצרים עד התקופה שלנו.) התפתחות האדם על כל גופיו וחלקיהם במשך התקופות הגדולות והקטנות של האבולוציה. נוח-מאנו, המיסטריות באטלנטיס והתפצלותן בתקופות הפוסט אטלנטיות. הזרמים השונים. 
 3. המפגש עם הרוע בעולם ובאדם. ארבע ישויות הרוע כהיררכיות שונות שנפלו בתקופות קדומות: סורת, אזורס, אהרימן ולוציפר והשפעתן הבריאה והלא-בריאה על האבולוציה של האדם והאדמה. 
 4. הצמח כביטוי לעולם האתרי. ארבעת הרבדים של העולם האתרי – התפתחות שבעת השלבים מתוך מעגל החיים, הופעתם בצמח, באדם, בחייה ובקוסמוס. סוד ההזדקנות והמוות. 
 5. ארבע הממלכות האלמנטריות: גמדים: ישויות האדמה. בנות הים: ישויות המים. פיות: ישויות האוויר. סלמנדרות: ישויות האש – מטרתן באבולוציה של האדמה, צורת חייהן, איך הן נראות ואופיין. 
 6. הדרך הרוחנית האנתרופוסופית, שבעת שלבי החניכה האנתרופוסופית ומצבי התודעה: אימגינציה, אינספירציה ואינטואיציה – בהשוואה לתהליכי חניכה עתיקים במזרח ובמערב. התפתחות רוחנית: ששת תרגילי ההכנה המובילים למדיטציה וראייה רוחית. תיאור המדיטציה האנתרופוסופית. 
 7. נוח, זרטוסטרא, בודהה, הרמס. 
 8. מאברהם למשה. 
 9. שאול, דוד ושלמה. 
 10. האימפולס העברי הקדום, ייעודו של העם העברי, המפגש של מספר זרמים רוחיים בזמן מסוים, פרי המיסטריות שנבעו מאטלנטיס והתפצלו, כדי להכין את הגוף הפיזי, האתרי והאסטרלי להתגשמותו של אל-עליון (עמנואל, כריסטוס) בגוף האדם. 
 11. כריסטוס והמיסתורין מגולגותא.          

לראש הדף

קאנדינסקי

מפגש היכרות עם דרכו ועבודותיו

דרכו של קאנדינסקי היא דרכה של האנושות בתקופתנו, אנושות העומדת על סף העולם- הרוחי. הניסיון להבין את התהליך שהוא עבר מחייב אותנו להכיר את המקורות שמהם הוא שאב את הבסיס הרוחני לעבודתו.

במפגש ננסה קודם כל לחקור תהליכים אלו ולהכיר את הקשר שלו לאנתרופוסופיה, נתבונן בעבודותיו לאורך התקופות השונות כשדרכן נחשוף את דרכו הרוחנית. בשלב השני של המפגש נתמודד גם אנו בצורה שהוא התמודד עם עולם הצבעים והצורות.

המפגש יתקיים לפי ביקוש [מינימום 5 אנשים] ביום שישי בשעות:
9.20 – 9.00היכרות
10.40 – 9.20הרצאה
11.00 – 10.40שלב הכנת הנייר בצבעים בהירים (רטוב על רטוב) והדבקתו .
11.15 – 11.00הפסקה-כיבוד קל
14.00 – 11.15הסבר וביצוע לקומפוזיציה בעלת מבנה נסתר
14.00התבוננות משותפת בעבודות.

עלות המפגש (כולל חומרים) 250 ₪.

יוזף בויס

מפגש היכרות עם דרכו ועבודתו

האמן שהשפיע יותר מכל אמן אחר על אמנות אירופה שלאחר מלחמת העולם ה-2. יוצר מיוחד במינו, פילוסוף, לוחם ומורה. עבודותיו כללו כל פן ורעיון אפשריים באמנות בת זמננו: רישום, פיסול, מיצבים, מיצגים, אמנות הוידיאו וכתיבה פוליטית. 1921-1985

9:00התכנסות
9:30-11:00הרצאה: חייו של בויס כתהליך חניכה/התקדשות בדרך לאומנות. תפיסת האומנות הרוחנית של בויס. התנועה בין חום לקור כפעימה אוניברסלית ואישית.
11:00-11:15הפסקה, וכיבוד קל.
11:15-13:45בנייה של מייצג מחומרים שונים. הנושא: תנועה דרך כאוס/חום להתגבשות/קור.
13:45-14:30הצגת העבודות ע”י המשתתפים וסיכום.

 

עלות המפגש 250 ₪

לראש הדף

המשורר – פאול צלאן

צלאן הוא משורר ששרד את אושוויץ.
כאדם שעמד מול הסף (אפשר לומר שומר הסף) של האנושות ושל עצמו,
כאדם שהחוויה הרוחית לא היתה זרה לו, הוא מהווה,
בצורה הדרמטית של חייו ושל שיריו, את דוברו של גורל העולם.

דרך שיריו נפרשת לפנינו הביוגרפיה של המשורר ונחשף התהליך של ההתעוררות לרוח.

המפגש יורכב מהרצאה שתכוון אותנו להתבוננות בשיריו וביכולתו להביע במילה את מה שלא ניתן להביע.

בחלק השני נקרא משיריו וננסה לחדור דרכם לתהליך שהוא עבר.

בחלק השלישי, לאחר התבוננות, ננסה אנו עצמנו לכתוב שירה מתוך קשב למקור השראתה בנפש האדם.


שעות: 10:00-14:00

עלות המפגש 140 ₪

לראש הדף

ניוטון, גיתה, שטיינר – מעגל הצבעים

הרצאה בנושא. ניוטון ומעגל הצבעים הפיזיקאלי, ניסוי המנסרה. גיתה ותאוריית הצבעים שלו. הפירוש שנתן גיתה לניסוי המנסרה. שטיינר ומעגל הצבעים הייחודי לו: צבעי דימוי וצבעי זוהר, התייחסות לממלכות סביבנו.

הרצאהשעה וחצי
הפסקהחצי שעה
ניסוי המנסרהחצי שעה
תרגיל בצבעים – צבעי מים, רטוב על רטוב, צבעי הקשת לתוך עבודה חופשית.שעתיים וחצי

עלות המפגש 170 ₪

לראש הדף

קורסים קצרים

קורס קיץ לבוגרים (מעל גיל 21)

ציור מתוך הצבע

לפי הגישה האנתרופוסופית

10 מפגשים, מתחילת יולי, העוסקים ביכולת של הצבע להוביל אותנו לנושא המופיע בסוף היצירה
ללא תכנון מראש וללא רישום. לימוד בסיסי של שפת הצבע יוביל אותנו ליצירה בריתמוס של 7. שבעה מפגשים על אותו ציור בתנועה מחלום לתודעה.
חלק מהמפגש האחרון יוקדש להתבוננות בציורים וניסיון להבין מהיכן הופיעו התכנים ומה הם מבטאים.

כל מפגש נמשך שעתיים וחצי, מתוכם חצי שעה ידע תיאורטי,
והיתרה התנסות בצבעי מים על בסיס צמחי בטכניקת רטוב על רטוב ובהמשך הציור על יבש.

עלות הקורס כולל כל החומרים 1100 ש”ח

לראש הדף

רישום אלכסוני

קורס יסוד המלמד את הרישום של אור וצל דרך האיכויות של אור וחושך.

 • שיטה זו, שפותחה דרך השראתו של רודולף שטיינר, משתמשת בהצללה תוך שימוש במשיכות אלכסוניות, ריתמיות: כך שמתוך משחק הדדי של משטחים אנו מונחים לצורה.
 • השיטה היא אלטרנטיבה לשיטות הרישום השמרניות והאמן יכול דרכה, בצורה טבעית כמו תהליך הנשימה, לחדור לאיכוית של אור וחושך.

18 מפגשים של שעתיים וחצי. עלות הקורס 1600 ₪

לראש הדף

פיסול בחימר

עבודה בצורה ייחודית המאפשרת לפסל מתוך חווית החומר.

 • בניית התחושה לכדור, ביצה וקובייה כתהליך משתנה.
 • מבנה עולה, מבנה יורד והאיחוד.
 • מטמורפוזה של ביצה, כתהליך הנובע מתוך תנועת החומר:
  7 פסלים שונים היוצרים הרמוניה ותחושת החלל כזמן.
 • הרצאות בנושא: סוד המטמורפוזה, וחלקה בשליחות האמנות בעולם.

12 מפגשים של שעתיים וחצי. עלות הקורס, לא כולל שריפת פסלים, 1450 ₪

לראש הדף

רישום דינמי

רישום דינמי של צורות בשימוש בעפרונות צבע. הביטוי התרפויטי של רישום צורות.

10 מפגשים של שעה וחצי. עלות הקורס 800 ₪

לראש הדף

קורסי קיץ לבוגרים

קורס לבוגרים (מעל גיל 21)

ציור מתוך הצבע

בהשראת האגדה של גיתה: הנחשה הירוקה והחבצלת היפה

לפי הגישה האנתרופוסופית

יולי – אוגוסט בימי חמישי בשעות 20.15 – 22.30 

9 מפגשים העוסקים ביכולת של הצבע להוביל אותנו לנושא שהופנם ומופיע בסוף היצירה ללא תכנון מראש וללא רישום! לימוד בסיסי של שפת הצבע יוביל אותנו ליצירה בריתמוס של 7. שבעה מפגשים על אותו ציור בתנועה מחלום לתודעה. המפגש האחרון יוקדש להתבוננות בציורים וניסיון להבין איך הם משקפים את הנושא שנבחר ואת הצורה שבה חיינו האישיים באים לידי ביטוי דרך התכנים.

כל מפגש נמשך שעתיים ורבע, מתוכם חצי שעה ידע תאורטי, והיתרה התנסות בצבעי מים על בסיס צמחי בטכניקת רטוב על רטוב ובהמשך – ציור על יבש.

עלות הקורס כולל כל החומרים 990 ש”ח

(כולל גם את הספר: מהות רוחו של גיתה בהתגלותה דרך האגדה הירוקה והחבצלת היפה – מאת רודולף שטיינר – בספר מופיעה גם האגדה מאת גיתה)

לראש הדף

קורס לבוגרים (מעל גיל 18)

רישום צללים בשחור ולבן (במשיכות אלכסוניות)

לפי הגישה האנתרופוסופית

יולי – אוגוסט בימי חמישי בשעות 18.00 – 20.00

קורס יסוד המלמד את הרישום של אור וצל דרך האיכויות של אור וחושך. דרך תרגילים שונים ועד לעבודה אמנותית שעולה מתוך הרישום עצמו.

שיטה זו, שפותחה דרך השראתו של רודולף שטיינר, משתמשת בהצללה תוך שימוש במשיכות אלכסוניות, ריתמיות: כך שמתוך משחק הדדי של משטחים אנו מונחים לצורה. השיטה היא אלטרנטיבה לשיטות הרישום השמרניות והאמן יכול דרכה, בצורה טבעית כמו תהליך הנשימה, לחדור לאיכויות של אור וחושך ולתנועה האתרית שסביבו.

9 מפגשים של שעתיים. עלות הקורס 900 ₪

(כולל חוברת תרגילים להמשך עבודה בבית – רישום צללים בשחור ולבו – מאת ולארי ג’קוב)

לראש הדף

קורס לבוגרים (מעל גיל 18)

פיסול בחימר

לפי הגישה האנתרופוסופית

יולי – אוגוסט בימי שישי בבוקר בשעות 9.00 – 12.00

  • 9 מפגשים בהם נפסל בחימר בצורה ייחודית המאפשרת לפסל מתוך חווית החומר.
 • בניית התחושה לכדור, ביצה וקובייה כתהליך משתנה.
 • מבנה עולה, מבנה יורד והאיחוד.
 • מטמורפוזה של ביצה, כתהליך הנובע מתוך תנועת החומר:
  7 פסלים שונים היוצרים הרמוניה ותחושת החלל כזמן.
 • הרצאות בנושא: סוד המטמורפוזה, וחלקה בשליחות האמנות בעולם.

9 מפגשים של שלוש שעות. עלות הקורס, 1100 ₪

המחיר לא כולל שריפת הפסלים. (ניתן לשרוף אותם בתוספת מחיר)

לראש הדף

עידכונים לפתיחת פעילויות

 • קבוצה תיפתח עם מינימום של 4 תלמידים
 • חוג חדש יפתח בימי שני  בשעות 18.00-20.00  מתחילים אחרי סוכות. ניתן עדיין להצטרף
 • הרצאות בהיקף רחב (שעתיים וחצי שעות הרצאה) על נושאים השאובים מתוך האנתרופוסופיה יינתנו בהזמנה מראש. בכל רחבי הארץ.
  ההרצאות לקהל הרחב, כל הרצאה עומדת בפני עצמה. נושאי ההרצאות ראו למעלה.
  • סדנת יום שבת בנושאים הבאים תתקיים בימי שבת ויפורסמו בהמשך (מינימום 5 נרשמים)
   • קאנדינסקי
   • יוזף בויס
   • פאול צלאן
   • ניוטון, גתה שטיינר – מעגל הצבעים

לראש הדף