שיעורים אזוטריים – כרך 2 – פרק 65

שיעורים אזוטריים – כרך 2 – פרק 65

שיעורים אזוטריים

רודולף שטיינר

GA266

תרגם מאנגלית: דניאל זהבי

תיקונים: דליה דיימל, עציון בקר

כרך 2

פרק 65

מהתוכן של שיעורים אזוטריים

אוסלו  20.6.1910

תפילה לרוח של יום שני:

רוח כבירה חובקת,

התחושה קרנה בצורות החיים שלך לפני שהתחושה שלי הייתה קיימת.

אַתְּ היית.

אני מרומם את נפשי אליך.

הייתי בך.

הייתי חלק מהתחושות שלך.

חיברת את עצמך עם ההתחלות הראשונות של האדמה וקרינת תחושותיי החלה בגופי.

הרגשתי את עצמי ברגשות שלך.

אַתְּ היית.

תחושותיי הרגישו את היותך בהן.

נפשי החלה להיות בתוך עצמה.

כי היית בי.

אַתְּ היית.

 

רוח כבירה חובקת,

מי ייתן והאני שלי יישא את עצמו מלמטה כלפי מעלה,

מי ייתן ויקבל סימן ממך בחיבוק-כל.

מי ייתן ורוח ישותי תואר

על ידי אור מבשרייך.

מי ייתן ונפש ישותי תוצת בלהבות האש של משרתייך.

מי ייתן והרצון של האני שלי יאחז

בעוצמת המילה הבוראת שלך.

אַתְּ הווה.

מי ייתן וישותך תחדור לרצוני

כדי שהאני שלי יהיה אחוז על ידי הבנת האור הקורן שלך,

בחום-האהבה של חייך

למילת הבריאה של ישותך.

אַתְּ הווה.

יש לנו מחשבות מועילות כדי לתמוך בנו במדיטציות שלנו, אשר ניתנו בכל בתי הספר האזוטריים הראויים. הן בעלות ערך רב אם תניחו אותן לפניכם בתמונות, ותתנו להן לפעול עליכם בעודכם משתקעים בהן באופן מדיטטיבי. מחשבות אלה אינן כמו המחשבות הרגילות והיומיומיות שלנו, שכן כשאנו פועלים איתן יש להן כוחות הנובטים ומתעוררים בעבורנו.

המחשבות שיכולות להוביל במהירות יחסית לתובנות מעמיקות יותר לתוך הקשרים הרוחניים הן המחשבות הבאות:

האלים ישנים בממלכת המינרלים.

הם חולמים בממלכת הצמחים.

הם מתעוררים וחושבים בממלכת בעלי-החיים.

אם ניקח בהתחלה את ממלכת בעלי-החיים, עלינו לדמיין שהישויות הרוחניות היו בעבר ברמתנו והיו להן מחשבות שהיו מבולבלות בדיוק כמו אלו שלנו, בעוד שכעת מחשבותיהן הפכו לקבועות ומוגדרות עד כדי כך שהן התפשטו לפנינו כבעלי-החיים שאנו רואים. אם נשרה עצמנו ברעיונות כאלה, מחשבותינו יתגבשו, ובכך נתחבר בקשר הדוק יותר עם הישויות שהציבו את מחשבותיהן באדמה וגם עם הישות שהציבה את הכוח באדמה אשר במכלול שלו הוא כוח הכריסטוס.

עלינו לזכור כי באמצעות התפתחותנו האוקולטית אנו הופכים להיות שונים מבני אדם אחרים. תחומי העניין שלנו משתנים, ולעיתים קרובות שומעים תלמידים אזוטריים מתלוננים שהם איבדו עניין בדברים רבים שעניינו אותם בעבר, וכי הם חשים שעמום וריקנות פנימיים. זהו מצב נורמלי למדי שעובר מהר וריקנות נפשם תתחלף בתחומי עניין מעניינים לעין ערוך מהקודמים. אף על פי כן, אל לנו לוותר על הקשר שלנו עם בני אדם אחרים ועל תחומי העניין שמילאו אותנו בעבר, ומעל לכל אין לדרוש מאנשים לשנות את תחומי העניין שלהם. ההבדל בין אנשים אקזוטריים לאלו האזוטריים הוא שאדם אקזוטרי חודר בעוצמה לגופו הפיזי עם גופיו האחרים ולוחץ לכאורה הכל לקראת פני השטח. לפיכך, האדם הממוצע שנולד לאומה ולמשפחה יורש מושגים מסוימים אודות טוב ורע, אמת וסגולות אחרות שהאלים הבוראים הציבו בתוכו במהלך האבולוציה. האדם האזוטרי יחיה בהדרגה בהתאם לסגולות אלה מתוך ידיעתו שלו. אך אסור לו להציב את עצמו מעל המושגים הקיימים באנשים בנושא זה, שכן אז הוא ייקלע לצרות רציניות ביחס להתפתחותו. האדם הפנימי מופרד בהדרגה מזה החיצוני. החלקים הגבוהים שלו משאירים את הנמוכים לעצמם, ואם הוא לא שומר על החוקים הרגילים של האנושות, למשל לגבי אמיתות, הוא יכול להיכנס לחוסר יושר שכמובן יעכב את התפתחותו ויכול לגרום נזק רב. כל הרגשות וההסתכסכויות הרעות, גם בקרב האדם האזוטרי, נובעות מכך.

אנו לא רק משאירים חלק מגופנו האתרי ומנפש התחושה לעצמם – אנו מתחילים בעבודה אזוטרית בנפש התחושה – אך גם לכאורה בגופנו הפיזי, ואנו חווים את כל התנאים האפשריים, גם מחלות בגוף הפיזי. אנו נקלעים לתנאים שלא ידענו קודם לכן, אך שעליהם אין אנו צריכים להסתכל כמחלות שבגללן עלינו לרוץ מיד לרופא, שכן כמובן שרופא אקזוטרי לא יכול לתת לנו דבר עבור מצבים אלה. בכל מקרה, הם נעלמים מעצמם. מצד שני, לא צריך להסתכל על כל מחלה שמקבלים כמשהו שנגרם כתוצאה מהתפתחות אוקולטית או לחשוב שרופאים כבר לא יכולים לטפל במחלה. זוהי יהירות רוחנית. אפשר עדיין במשך זמן רב לקבל ייעוץ מרופא. האדם האזוטרי צריך תמיד לשים לב לבריאות שלו בצורה הנכונה.

אף אחד לא צריך לתת לעצמו להימנע מהתפתחות על ידי הקשיים שאפשר להיתקל בהם ועולים באמצעות התרופפות הגוף האתרי, או מחמת פחדנות ועצלות. התרופפות זו היא דבר שחייב להתרחש אם רוצים להיכנס לעולמות העליונים. אם אנו נאבקים לקראתה בשאיפה רצינית, המאסטר של החוכמה ושל ההרמוניה של הרגשות יבוא לפגוש אותנו בכוחו ולא ייכשל מלעזור לנו.

אם לא נגיע בחיים האלו לראיה רוחנית, נגיע בוודאות למטרה של ראייה רוחנית בחיים הבאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *