שיעורים אזוטריים – כרך 2 – פרק 64

שיעורים אזוטריים – כרך 2 – פרק 64

שיעורים אזוטריים

רודולף שטיינר

GA266

תרגם מאנגלית: דניאל זהבי

תיקונים: דליה דיימל

חלק 2

פרק 64

מהתוכן של שיעורים אזוטריים

אוסלו 18.6.1910

בבתי הספר של המיסטריות העתיקות, המועמדים להתקדשות היו נחושים בדעתם להקדיש לחלוטין את התגשמותם להתקדשות, שכן זה היה הליך של לעשות או למות. הם נאלצו לעבור התנסויות שדרשו אומץ רב. הוצגו בפניהם דברים אימתניים שהרגו חלק מהם. אך אם הם שרדו, הם הגיעו לחוף השני ונולדו מחדש. הם ירדו לאל שבתוכם, נתקלו בדחפים, ברצונות ובתשוקות בגופם ועברו את המבחן. אז הם היו אומרים על עצמם: Ex Deo nascimur. ובכן, ניתן לשאול: האם רוע זה שנתקלים בו בדרך לאל הפנימי, גם מגיע מהאלים? כאן עלינו לומר לעצמנו שזה היה במקור משהו אלוהי שהפכנו למשהו רע.

בני אדם פסעו בדרך האקסטזה במיסטריות הדרואידיות. המועמד איחד את עצמו עם הרוח שפעלה בכל מקום בטבע: Per Spiritum Sanctum reviviscimus.

שני הנתיבים הללו מאוחדים בנתיב הרוזנקרויצרי, כלומר מה שטוב לנו נלקח משניהם. אי אפשר עוד להתקדש באופן מודרני בדרך לא מודעת. מאז פריצת עיקרון הכריסטוס, האדם חייב להיות שם עם תודעתו הערה.

המדיטציות שהמאסטרים של החוכמה וההרמוניה של הרגשות העניקו לנו מכוונות כולן אל הכריסטוס, גם אם שמו אינו מופיע בהן. המילים: "בקרני האור הטהורות…"[1] מסודרות בצורה כזו שאם האדם הופך את עצמו לחירש ועיוור לסביבתו הקרובה, הוא מרים לאט את גופו האתרי מתוך הגוף הפיזי, ובכך מתאחד עם הילת הכריסטוס-האתרי, שהיא כיום ההילה של אדמתנו. אם היינו מרימים את עצמנו מהגוף ללא תוכן המדיטציה שלנו, אז נפשנו הייתה לבד עם עצמה. אבל כעת אנו חדורים על ידי כריסטוס ואנו חווים את מה שאמר פאולוס: "אני חי, אבל לא אני, אלא כריסטוס חי בי."

"באהבה טהורה לכל הישויות…" מילים אלו מזכירות לנו כי כל דברי הנפש שזורים מתוך אהבה. מדיטציה זו היא מוות איטי של האני הנמוך. יש לנו את הקשר בין שני הנתיבים במוות זה לתוך הכריסטוס והתעוררות לחיים בו בתוך: ב-In Christo morimur. זוהי התעוררות מודעת לחיים ברוח הכריסטוס. לכן הוספנו למילים Per Spiritum את המילה Sanctum.

———————————————————————————————-

 1. מדיטציה שנתן רודולף שטיינר בשיעור אחר:

  "בקרני האור הטהורות

  קורנת האלוהות של העולם

  באהבה טהורה לכל הישויות

  קורנת האלוהות של נפשי,

  נח אני באלוהות העולם

  אמצא עצמי באלוהות העולם."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *