רוחות הטבע

רוחות הטבע

רוחות הטבע

רודולף שטיינר

תרגום מאנגלית: יוחנן מרגלית

תיקונים והערות: הגר דרור מליניאק

תיקונים וציור הכריכה: דניאל זהבי

7 הרצאות שניתנו במקומות ובזמנים שונים

150 עמודים        68 ₪        הוצאת חירות

לרכישה

כמות במלאי: 67

אנו יכולים לראות שלאדם יש משימת תיווך ביחס לטבע ולישויות השוכנות בו. משימה זו של ייסוד קשר בין ממלכת הטבע ועולם הרוח אינה תואמת לנטייה שלנו לניצול חד-צדדי של הטבע. אדם אינו יכול באמת לערב עצמו עם ישויות אלה רק כדי לספק את סקרנותו. מטרת חתירתו לידע אודותיהם צריכה להיות כדי לייסד קשר בין ישויות טבע וישויות מלאכיות. אנו רואים שתפיסה והבנה של ישויות אלמנטליות מהווה חלק בלתי נפרד מהכרתנו את המשימה שלנו באבולוציה הקוסמית. רודולף שטיינר הצביע על הצורך בהכרה זו כאשר הוא ניסח את השאלה: “האם אנו יכולים, כבני אדם, לעשות משהו עבור רוחות אלמנטליות אלו… כדי לשחרר אותן מן הכישוף שהן נתונות בו?” הישויות האלמנטליות יכולות להשתחרר מן ‘הכישוף’ שלהן ולחזור לייעודן המקורי במידה שאנו מפתחים יחס רוחי לטבע. “כתוצאה מפעילות רוחית זו האדם גואל את הישות האלמנטלית הזורמת לקראתו מן הועלם החיצון, ובכך מרומם אותה למצבה הקודם. כך, באמצעות הפעילות הרוחית שלנו, אנו יכולים לשחרר ישויות השבויות בכישוף באוויר, במים ובאדמה…”

אם כן, יש קשר בין התפתחות מוסרית בבני האדם והאבולוציה העתידית של הטבע וישויות הטבע.

האדם לוקח את התפתחותו הנוספת בידיו כאשר הוא מגיע מעבר לנסיבות הטבעיות והביוגרפיות שלו ומציב לעצמו מטרות רוחיות. במידה שזה נעשה אפשרי, הוא הופך להיות חופשי. בעשותו כך, הוא תורם גם לאבולוציה נוספת של הטבע.

“מאז המאה ה-19, הפעילויות של התרבות האנושית לא רק גולשות בהדרגה לתוך התחום הנמוך ביותר של הטבע, אלא גם שוקעות מתחת לטבע. הטכנולוגיה הופכת לתת-טבע… תקופתנו דורשת ידע אשר מגיע מעל ומעבר לטבע, כי הוא צריך להכיר את ההשפעה המסוכנת של חיים ששקעו מתחת לטבע”. משימתנו היא למצוא “כוח פנימי לחקירה”, שיאפשר לאדם “לטפס בידע רוחי לפחות עד למה שמצוי מעבר לאדמה ומעל לטבע, באותה מידה ששקע מתחת לטבע בטכנולוגיה”. עניין ועיסוק בישויות הרוחיות בטבע, אשר ההרצאות הבאות צריכות לעודד, יכול להראות כצעד ראשון לקראת ידע שדרוש לפעולה כנגד הסכנות העומדות בפנינו.

מהתוכן: מבוא מאת וולפ-אולריך קלונקר. גאולת הישויות האלמנטליות על ידי האדם. גנומים, אונידינות, סילפים וסלמנדרות. פנטומים, רוחות רפאים ודמונים. רוחות אלמנטליות של לידה ומוות. ישויות אלמנטליות אהרימניות. העולם האלמנטלי ועתיד המין האנושי. תפיסה של העולם האלמנטלי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *