סוד השביעונים

סוד השביעונים

סוד השביעונים

זמן והתפתחות בביוגרפיה האנושית

כתיבה: אורנה בן דור, יעל ערמוני

הגהה ויצירת האינדקס: אפרת מאייט

היו לעזר: יפה לדרמן, עופרה יעקב, עודד ערמוני, בועז פרי-טל, שלום בן דור

ציור הכריכה: ליזבט אפק

איורים: נגה בן דור

להקדמה ראו כאן

הספר מכיל 360 עמודים        מחירו: 160 ש”ח       הוצאת כחותם

לרכישה

כמות במלאי: 4

‘האנציקלופידה’ השלמה על חיי האדם ומשמעותם על פי הביוגרפיה. החיים האנושיים הם מסתורין, אותו ניתן לפענח בדרכים שונות, מהיבטים שונים ומגוונים. בספר זה בחרנו להתבונן על החיים, דרך הפריזמה של השביעונים (תקופות של שבע שנים). על פי מדע הרוח האנתרופוסופי, מסמלת כל תקופה של שבע שנים לידה חדשה באדם – של כישורים, הלך נפש, ויכולת תודעתית גבוהה יותר. משביעון לשביעון האדם הולך וגדל, הולך ומתפתח להגשמת חייו וייעודו. ידע השביעונים חשוב לכל אדם – ולא רק לאנשי מקצוע טיפולי – על מנת שיכיר את האופן בו כרוכים חייו האינדיבידואלים בחוקיות גדולה יותר, חוקיות אבולוציונית-קוסמית – שבתורה, מפענחת אותם, ומעניקה להם משמעות.

 

מהתוכן:

הקדמה. כיצד הגענו לייעוץ ביוגרפי. רודולף שטיינר. חלוצי הייעוץ הביוגרפי. מהו הייעוץ הביוגרפי. ארבע הממלכות על פני האדמה. החלוקה לשביעונים. גוף, נפש, רוח. אינקרנציה ואקסקרנציה. 

חלק א – הגוף

השביעון הראשון – הגוף הפיסי ובנייתו. העולם הוא טוב. אחדות ושלמות. מסע מאחדות לפרידה. מותר האדם מהבהמה. זיכרונות חלומיים וזיכרונות מודעים. הילד כאיבר חוש. למה זקוק הילד בשביעון הראשון? הילד כישות רצון. החיקוי – העיקרון המכוון של השביעון הראשון. שביעון של תקווה. שייכות פלנטרית – ירח. השביעון השני – לידת הגוף האתרי. למה זקוק הילד בשביעון זה? ריתמוסים – ‘משענת’ בזמן. סמכות אוהבת. שביעון של אהבה. מבוגר דובר אמת. יראת כבוד לנשגב. למידה חיה. המערכת הריתמית כמערכת מאזנת. שייכות פלנטרית – כוכב חמה/מרקורי, שליח האלים. השביעון השלישי – לידת הגוף האסטרלי. גוף הנפש. סימפטיות ואנטיפתיות, הגדה עצמית וחיפוש הזהות. חינוך לנער על פי דרכו. שביעון של אמונה. מיניות והתאהבות. כוחות הנגד – לוציפר ואהרימן. טקסי חניכה. שייכות פלנטרית – ונוס/נגה. מחלות ‘בריאות’ בשלושת השביעונים הראשונים. סימפטומים המאפיינים את תקופתנו והקשורים להתפתחות הזהות בגילים השונים.

חלק ב’ – הנפש

נפש התחושה. התמרה של הגוף האסטרלי. גיל 21 – כניסת האני למעטפות הגופניות. נפש התחושה באבולוציה של העולם. קבלת החלטות. שלוש האיכויות של אופי ההחלטות – רצון, רגש ומחשבה. גיל 28 – גיל מעבר סף. שייכות פלנטרית – שמש. השביעון החמישי – הנפש השכלית-רגשית. חשיבה והבנה. מרכיבי הנפש השכלית-רגשית. כיצד היא התפתחה? שינוי של הגוף האתרי. תפקידו של העם העברי בנפש השכלית-רגשית. השביעון השישי – נפש התודעה. התקופה הנוכחית באנושות. היש או אין אלוהים? נפש התודעה כשינוי של הגוף הפיזי. חשיבה חיה. הפרדת כוחות הנפש – חשיבה, רגש ורצון. מערכות יחסים בתקופת נפש התודעה. מחלות ‘בריאות’ בשלושת שביעוני הנפש.

חלק ג – הרוח

השביעון השביעי – רוח העצמיות. תקופות תרבות שונות, רוח העצמיות והמלאכים. אימגנציה, אינספירציה ואינטואיציה. גיל 49 – היציאה מעבדות לחירות. ההיבט הפלנטרי של השביעונים. – מארס/מאדים. השביעון השמיני – רוח החיים. סכמה של איברי האדם. המפגש עם שומר הסף הקטן. יופיטר/צדק. השביעון התשיעי – אדם הרוח. 56-63. השביעון התשיעי של שטיינר. נקודה ומעגל. אדם הרוח ושבעת מרכיבי האדם. סטורן/שבתאי. מחלות ‘בריאות’ בשלושת שביעוני הרוח.

חלק ד – תוספות

כשעבר ועתיד נפגשים, קשרי ירח-שמש ומשמעותם בביוגרפיה. ההשקפה האנתרופוסופית אודות המהות הרוחנית של השמש והירח. גיל 18.7 מה היא דרכי? גיל 37.2 – כיצד אוכל להגשים את דרכי? גיל 55.9 – התכנסות פנימה ותובנות רוחניות. שלוש הלידות באדם: הלידה הפיזית. לידת ה’אני’ הארצי  -גיל 21. לידת ה’אני’ הרוחני – גיל 42. 

נספחים

ההבדל בין החיים האנושיים לחיים בשאר הממלכות על פני האדמה. הקשר בין רכישת הרגלים לעצמאות ולחירות. ריתמוסים באדם ובקוסמוס. על יכולת ההקשבה. המעבר מנפש התחושה לנפש השכלית רגשית – עשרת הדיברות. הסיפור על פרומתיאוס ואפימתיאוס. גיל 72. סיכום השביעונים בטבלה. חוק השיקופים. תקופות התרבות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *