משה

משה

משה

אמיל בוק

תרגם מאנגלית: עלי אלון

הגהות: אפרת מאייט.

189 עמודים          75 ₪            הוצאת חירות

לרכישה

כמות במלאי: 15

“לא ניתן לתאר היסטוריה ללא אומך-לב. לא די בחיבור עובדות ומאורעות חיצוניים יחדיו. לכשעצמם – אין הם מהווים היסטוריה. מה שמעצב אותם לאלמנטים היסטוריים אלה הן ההשפעות הקיימות בכוחות ובישויות הרוחניות המצויות מאחורי הגורלות של עמים ואינדיבידואלים. ספר זה מנסה לתאר את ההיסטוריה במשמעות תולדות התודעה במגמות שנתגלו והותוו על ידי המדע הרוחי – האנתרופוסופיה – מיסודו של רודולף שטיינר. יש להדגיש זאת במיוחד ביחס לתיאור תקופתו של משה, היות והיא מהווה נקודת-מפנה משמעותית במיוחד. שינוי התודעה אשר חל אז, היווה בסיס לתודעת האנושות בתקופות מאוחרות הרבה יותר. הכוחות אשר מנחים את האבולוציה של ההיסטוריה ממקמים את המישור הממשי של האדם בפרק הזמן ההוא. השקפת-העולם המקובלת, הגורסת ש-משה, יהושע והשופטים שייכים כבר לזרם העברי הטהור, חוסמת תכופות את הדרך להכרת המשמעות של תקופת משה לכל האנושות. ממגוון תחומים ובהקשרים רבים נידונות הבעיות הקשורות לתקופתו של משה ובמיוחד בצורה כזו, שכל החשיבה ההיסטורית עשויה לקבל דחף מהותי. אני מקווה שספר זה יוכל להיות מקור לחשיבה ותפיסה חדשה לקוראים רבים, כפי שהיו הדברים לי.”

מהתוכן: הולדת עם בארץ נוכריה. תות-מוז השלישי וקרב מגידו. אמנופיס הרביעי: אחנאתון. צפייה למשיח. רעמסס השני ורצח התינוקות. תיבת הגומא של משה. חינוכו של משה במצרים. הטרנספורמציה של התודעה. הסימבול של הנחש. קרני האיל. קורבן השה. אהרון והפר המקודש. עשר המכות. המעבר דרך ים-סוף. ארונו של יוסף. משמעות המדבר. אוזיריס – יהווה – כריסטוס. האופי הגיאולוגי של ההתגלות למשה. מיקום הר-סיני. מרכז המיסטריות של יתרו. בנות יתרו. הסנה הבוער. המטה של משה. נחש הברונזה. נס המעיין. ההתגלויות בחורב-סיני. מבחנים והעמדות בניסיון. מותו של משה. סיני ודמשק.

אמיל בוק נולד בוופרטל Wuppertal בגרמניה בשנת 1895. הוא למד גרמנית ותאולוגיה, וקיבל את הסמכתו בשנת 1921. הוא היה בין המנהיגים שייסדו את הכריסטיאן קומיוניטי Cristian Community בשנת 1922. משנת 1938 ועד מותו בשנת 1959 הוא היה הראש של התנועה לחידוש דתי. בעברית יצאו מספריו: שלוש השנים. משה. בראשית. יהושע שופטים רות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *