זומר

זומר

זומר

ביוגרפיה של יוזמה חינוכית

מאת: נועם שרון

תחקיר וכתיבה: נועם שרון, יובל גומא

שקלוט: רפי חג’ג’, מאיה אבן

עריכת לשון: תומר רוזן גרייס

לקריאת שני הפרקים הראשונים ראו כאן

מכיל 194 עמודים         הוצאת אדם עולם        מחיר: 75 ש”ח

לרכישה

כמות במלאי: 4

כיצד הפך גן ילדים אלטרנטיבי לאחד ממוסדות החינוך המבוקשים בישראל? מה הבשורה שמביא זומר לכל חינוך ולדורף בארץ? כיצד נבנתה הקהילה שסביבו? אילו אתגרים היא צלחה ומהן שאלות ההווה והעתיד שלה?

הספר זומר – ביוגרפיה של יוזמה חינוכית הוא יותר מסיפור על בית ספר מצליח.

הספר פורש בפני הקורא את סיפור הביוגרפיה של זומר באופן מקיף ומפורט: החל מהגנים שקדמו לגן המעיין, דרך הקמת גן המעיין והגנים הנוספים שבאו בעקבותיו, ההכנות לפתיחת בית הספר, השנים הראשונות כמסלול אנתרופוסופי בתוך בית ספר ממלכתי, היציאה לעצמאות ניהולית, הקמת התיכון וסמינר המורים. כמבוא לסיפור, מובאת סקירה מקיפה של תולדות האנתרופוסופיה בישראל, וכסיום – פרק העוסק באתגרי ההווה ושאלות העתיד שעמן תתמודד היוזמה בעשורים הקרובים.

זומר – ביוגרפיה של יוזמה חינוכית הוא ספר שמסוגו עוד לא קראתם. בכתיבה קולחת, תמציתית ומלאת הומור, משתמש הכותב בביוגרפיה של יוזמת זומר כדרך להבין את סיפורו של כל חינוך ולדורף בישראל. בניתוח מעמיק, הנובע מתוך היכרות יסודית עם עולם האנתרופוסופיה, הופכת הביוגרפיה של זומר לספר הדרכה עבור מי שרוצה לפתוח בית ספר אלטרנטיבי, וקריאת חובה למי שמתעניין באנתרופוסופיה ובחינוך ולדורף בישראל.

***********************************************

נועם שרון הוא מוציא לאור, עורך וכותב המתמחה בעולם התוכן האנתרופוסופי. מייסד הוצאת אדם עולם ועיתון הילדים אדם צעיר. זהו ספרו הראשון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *