בריאות וחולי

בריאות וחולי

בריאות וחולי

שאלות ותשובות לעובדי הגיתהאנום

רודולף שטיינר

18 הרצאות שניתנו 1922-1923 GA348

תורגם מאנגלית: עלי אלון:הרצאות 1-4. יוחנן מרגלית: הרצאות 5-18.

עריכת תרגום והגהה: דניאל זהבי

 

מכיל: 264 עמודים      מחירו: 88 ש”ח        הוצאת חירות

לרכישה

כמות במלאי: 39

 

הרצאות אלה ניתנו לאנשים שעסקו בבניית הגיתהאנום בדורנאך. אפשר גם לכנותן בשם דיאלוגים, כי התוכן שלהן נקבע תדיר על ידי הפועלים עצמם. רודולף שטיינר לא רק איפשר להם לקבוע את הנושאים אלא אף קידם בברכה את שאלותיהם והערותיהם. השיחות הקיפו מגזר רחב של נושאים. בסדרה זו על בריאות וחולי הפועלים גילו עניין מיוחד בריפוי, במחלות שונות, באלכוהול, בהיגיינה ובמגוון רחב של נושאים בעלי חשיבות בחייהם. כמו כן נגעו שיחות אלה בתופעות שבכל ממלכות הטבע ונלקח בחשבון מקורן הקוסמי.

מהתוכן: התייחסות למצב בעולם. גורמי מחלות. מחלות בפרקי החיים השונים. תצורת אוזן האדם. נשר-אריה-שור-אדם. בלוטת התירואיד וההורמונים. מבחני שטנאך. טיפולים להתחדשות מנטלית ופיזית. העין, צבע השיער. האף, הריח והטעם. יסודות מדעיים רוחיים עבור פיזיולוגיה אמתית. כיצד חיה הנפש בתוך תהליך הנשימה. מדוע אנו נהיים חולים? שפעת, קדחת השחת, מחלות נפש. חום כנגד הלם והריון. המוח והחשיבה. השפעת האלכוהול על האדם. הכוח של האינטליגנציה בא מהשמש. בתי הבונה וקיני הצרעה. ההשפעה של הניקוטין. דיאטה צמחונית ודיאטה בשרית. לידת תאומים. דיפתריה ושפעת. פזילה. היחס בין הנשימה למחזור הדם. צהבת, אבעבועות שחורות. כלבת. המופיליה. עידן הקרח. על הדבורים. היחס בין הפלנטות והמתכות וההשפעות המרפאות שלהן.

 

2 Comments

 1. ירון

  רציתי לדעת אם בספר זה קיים הציטוט הבא?
  “בעתיד, הנפש תושמד (תבוטל) באמצעות הרפואה. תחת הטענה הכוזבת של “נקודת מבט בריאותית”. יהיה חיסון שיטפל באורגניזם האנושי, מוקדם ככל האפשר, ישירות בלידה, כך שהישות האנושית לא תוכל לפתח את המחשבה על קיומן של נפש ורוח. בידי רופאים מטריאליסטים תופקד המשימה לסלק את הנפש מהאנושות. כפי שהיום, אנשים מתחסנים כנגד מחלה זו או אחרת, כך בעתיד, ילדים יחוסנו במרכיב שיכול להיות “

  1. דניאל זהבי

   כבר זמן מה שמחפשים אחר מקור הציטוט לכאורה שהבאת. אך הוא לא מבריאות וחולי. יש בהרצאה 9 בסדרה זו (שניתן לקרוא אותה בארכיב) התייחסות נרחבת לנושא החיסונים , אך לא התייחסות כפי שהבאת.
   כל טוב
   דניאל זהבי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *