בראשית

בראשית

בראשית

אמיל בוק

תרגם מאנגלית: עלי אלון

תיקונים וציור הכריכה [חלק מציור]: דניאל זהבי

234 עמודים    80 ₪    הוצאת חירות

לרכישה

כמות במלאי: 62

“התרומה להיסטוריה הרוחית של האנושות, אשר מתחילה בהתבוננות מעמיקה בבראשית, מהווה ניסיון להשתמש באור החי של המדע הרוחי של רודולף שטיינר להבנה מקיפה של המגמות והאימפולסים החשובים של האבולוציה ותולדותיה וכן להבהרת רשומות התנ”ך.

בבראשית עוקבים אנו אחר ההיסטוריה הארצית בנביעתה מתוך ההיסטוריה השמיימית. מופיעים לפנינו היעודים הקדם-לידתיים של האנושות ושל האדמה עצמה. מדבר אלינו טקסט, אשר ביכולתו לגלות היסטוריה קדומה-רוחית-פיזית. עדים אנו להיסטוריה מכובדת, שלפני שנעשתה להיסטוריה היתה בגדר בריאה: היסטוריה קוסמית.

תהיה זו תפיסה בלתי נכונה ומופשטת להאמין שסיפור הבריאה התנ”כי מתאר את עצם ראשית כל הוויית הקיום של האדמה. העולם היה קיים מזה זמן רב. בעידנים קדומים עברה כבר פלנטת האדמה שלנו דרך התפתחויות אבולוציוניות כבירות ביותר, וכן אין זה כך שהאדם לא היה קיים לפני שהאלוהים אמר: “נעשה אדם”. האדם התפתח במשך עידנים כישות רוח ונפש. המילה הבוראת האלוהית לא עוררה את הווית הקיום יש מאין, היא עוררה את האדמה לקיום ולהתפתחות חדשים לאחר שהאדמה נחה שוב מן האבולוציה המחזורית שלה, והעניקה לה צורה מוגדרת כראשית חדשה לרצף של תצורות שעל האדמה היה לעבור בהן”.

מהתוכן: הבריאה: התקופות הגדולות. הזמן הקדום וההתגלות הקדומה. אדם – גן-עדן – הנפילה: האנושות הלמורית. ההתגלות הקדומה – ציוד לרוח האנושית. קין – שת – חנוך: האנושות האטלנטית. נח – איוב: מעבר לתקופה הפוסט-אטלנטית. תקופת ראשי בית-האב. גילגמש – נמרוד – אברהם: בין בבל ומצרים. מלכיצדק: מיסטרית השמש הצפונה. אברהם – יצחק: בין מורשת והבטחה. יעקב: מורשת בבל. יוסף ואחיו: גורלות במצרים.

אמיל בוק נולד בוופרטל Wuppertal בגרמניה בשנת 1895. הוא למד גרמנית ותאולוגיה, וקיבל את הסמכתו בשנת 1921. הוא היה בין המנהיגים שייסדו את הכריסטיאן קומיוניטי Cristian Community בשנת 1922. משנת 1938 ועד מותו בשנת 1959 הוא היה הראש של התנועה לחידוש דתי.

בעברית יצאו מספריו: בראשית * משה * יהושע, השופטים, רות * שלוש השנים.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *