אמת וידיעה

אמת וידיעה

אמת וידיעה

מבוא לפילוסופיה של חירות

רודולף שטיינר

GA3

תרגם מאנגלית: בן ציון פורת ז”ל

עריכת תרגום והגהות: דניאל זהבי

תיקונים: דליה דיימל

ציור הכריכה: דניאל זהבי

מכיל 120 עמודים     עלות: 60 ש”ח     הוצאת חירות

לרכישה

כמות במלאי: 17

“חיבור זה מהווה הקדמה ל’הפילוסופיה של החירות’ (הפילוסופיה של פעילות רוחנית). זה ברור שהמטרה הסופית של כל הידע היא להעצים את ערך הקיום האנושי. מי שאיננו רואה בכך את מטרת-העל שלו, עובד רק כפי שלמד מאלה שלימדו אותו; הוא “חוקר” כי זה מה שהוא כבר למד לעשות. לעולם לא ניתן לכנותו ‘הוגה עצמאי’….

הפילוסופיה בת ימינו סובלת מאמונה לא בריאה בקאנט. חיבור זה נועד להיות תרומה למען התגברות על כך. זאת תהיה שגיאה להמעיט בתרומותיו מאריכות הימים של האיש הזה להתפתחות הפילוסופיה והמדע הגרמניים. אבל הגיע הזמן להכיר בכך שניתן להניח את התשתית להשקפה משביעת רצון על העולם ועל החיים רק על-ידי אימוץ עמדה המנוגדת בחוזקה לזו של קאנט….

בעבודה הזאת אני מקווה שהראיתי שמבנה המחשבה שלי הוא שלמות ונשען על היסוד העצמי שלו, ואיננו צריך להיגזר מהשקפת העולם של גתה. המחשבות שלי, כפי שנקבע כאן, וככל שהן יוגברו עוד יותר ב’פילוסופיה של החירות‘, התפתחו במשך שנים רבות.”

מהתוכן:

הקדמה, השאלה האפיסטמולוגית הבסיסית של קאנט. אפיסטמולוגיה מאז קאנט. נקודת המוצא של אפיסטמולוגיה. הכרה ומציאות. אפיסטמולוגיה נקייה מהנחות יסוד ומדע הידע של פיכטה. מסקנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *